צינור החמצן שמאפשר לרכוש דירה לכל ילד

כך הישראלים מצליחים להוריש דירות, גם אם יש להם 5 ילדים

שוק הנדל״ן לוהט וישראלים רבים מנסים לענות על השאלה איך למקסם את הרווח על הכסף שלהם, כדי שיוכלו לעזור לילד שלהם לרכוש בית. זאת בזמן ששיאי רכישות נדל״ן נשברים מדי חודש, עוד ועוד ערים מצטרפות ושוברות את מדדי הרכישה, מה שהופך אותן לבלתי מושגות.

יצאנו לבדוק איך אבא לחמישה ילדים מצליח לסלול את הדרך לדירה לכל אחד מחמשת ילדיו.

"זאת הדרך היחידה בה אני יכול להשיג דירה לכל ילד וברוך השם יש לי 5 כאלה" – מספר לנו בגילוי לב יזם, מנטור ומלווה המשקיעים, אביתר דור כאשר אנחנו נפגשים איתו לסיור באחד האזורים הלוהטים של שוק הנדל״ן בחיפה.
״אצלנו בציבור המאמין, להשיג דירה לכל ילד כבר הפך לסטנדרט במציאות בלתי אפשרית, בטח עבור אוכלוסיות שיש להם מספר גבוה של ילדים ברוך השם״.

"פעם היה יותר קל לעשות את זה. אבל היום, גם אם אנשים יעבדו נורא קשה, אפילו בעבודות מכובדות מאד, כנראה שהם לא יצליחו להשיג דירות ל-5 ילדים. אבל אם פועלים קצת אחרת ומכירים את השיטה שאני למדתי, אפשר להגיע דיי מהר להשקעה נדל"נית ראשונה ומשם להתחיל להתגלגל לעבר האחרות ולהרוויח. כי הרי דירה אחת לא תעזור למשפחה לממש את חלום הדירה לכל ילד שכל כך מתרחק במציאות הקשה של היום״

עד לפני שנה אביתר היה בכלל משווק של מוצרים לבתי כנסת ועם הקורונה ושינוי המושגים ״בטחון״ ו-״יציבות״ למד את השיטה והתחיל להתרחב בעולם הנדל״ן.

evyatar-article-04
צילום: עפרה מוסקוביץ'

למה החלטת להשקיע בנדל"ן כדי להשיג דירה לכל ילד?

תבין, גדלתי בבית חקלאי, כל החיים שלי אמרו לי שעבודה זה הדבר הכי חשוב, העיקר שתעבוד. התעסקתי בהוראה, בריפוי בעיסוק (זה מה שלמדתי באוניברסיטה) ואפילו במכירת מוצרי יהדות לבתי כנסת ברחבי העולם, מארה"ב ועד יפן. אבל אז הגעתי למסקנה שלא משנה כמה אני אעבוד וכמה אני ארוויח, אני עדיין אהיה האוגר על הגלגל, מתאמץ אבל נשאר באותו מקום מבחינה כלכלית, ואני לא אצליח להגיע למה שאני רוצה – ומה שאני הכי הכי רוצה זה שתהיה לכל ילד שלי דירה ושיהיה לנו ממה לחיות ולא רק מפנסיה מגוחכת.

מהר מאד הבנתי שהבורסה פחות מדברת אלי והתחלתי לבחון את נושא הנדל"ן. אם גם ככה השאיפה הסופית שלי היא דירות אז למה לא להשיג אותן ישר מתחום הנדל"ן, במקום מאפיקי השקעה אחרים.

זה מאד התחדד לי כשהיינו סביב בניית בית המגורים שלנו וראיתי לכמה חברים שלי מהציבור הדתי יש דירה איפשהו שההורים קנו להם לחתונה, ואמרתי לעצמי שבמצב היום אין לי סיכוי להצליח לעשות את זה בשביל הילדים שלי.

אז למה לא להשקיע בחו"ל? הרי ההגיון הפשוט אומר שתרוויח שם יותר.

אני מאד מאמין בנדל"ן בארץ כי יש לו יתרון עצום על פני מדינות אחרות – כל עוד העם היהודי ימשיך לעלות לארץ, ישראלים ימשיכו לעשות ילדים יותר מבכל מדינה מערבית בעולם, וממשלות ישראל לדורותיהן לא ישכילו להציף את המדינה בדירות נגישות וזולות, אז כנראה שמחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות. כי שוק הנדל"ן עולה כבר מאז ראשית המאה הקודמת. עוד לפני שקמה המדינה, הנדל"ן כאן רק הלך ועלה. נדל"ן תמיד היה חזק בישראל וזה משהו מאד בטוח. כי גם אם "פישלת" במשא ומתן, עדיין יש לך נכס ביד.

אבל איך מתחילים? תשתף אותנו מה הצעד הראשון?

הצעד הראשון בדרך להגשמת כל מטרה בחיים הוא להציב יעד קונקרטי שיש בו מספר אליו אני שואף להגיע. הגדרתי לעצמי שאני רוצה שיהיו בבעלותי 8 דירות תוך עשר שנים. אחת לכל ילד ועוד 3 לאשתי ולי כדי שיקיימו אותנו ויאפשרו לנו לצאת לפנסיה בכבוד ולהנות מהחיים בזמן הזה. היום אני כבר שואף לפי עשר, כי עם ההצלחה בא התאבון.

הצעד השני היה ללמוד איך לבצע עסקאות נדל"ן רווחיות בעצמי. נרשמתי למסלול ההכשרה "נדל"ן בקליק היברידי מתקדם" של יבגני גליקמן, שהוא שילוב מדהים בין לימודים אונליין לפרקטיקה ושטח. במהלך אחד מסיורי השטח שהתקיים במסגרת מסלול הלימודים בכרמיאל, פגשתי את משה שלמד באותו מחזור והחלטנו לשלב כוחות ולחקור ביחד את השוק בחיפה לטובת השקעות נדל"ן.

הלמידה המשותפת הפכה לחברות ובהמשך גם לשותפות והיום אנחנו עובדים ביחד. כבר במהלך הלימודים קנינו את הדירה הראשונה שלנו להשקעה באופציה. כלומר ששילמנו 5% מערך הדירה והיו לנו 3 חודשים למצוא קונה ולעשות את הרווח על ההפרש. זאת דרך אחת מתוך רבות שלמדנו בקורס איך להשקיע עם הון עצמי נמוך וזה היה ניסיון מעולה. בקורס גם למדנו איך לבצע משא ומתן נכון וגילינו שלא משנה כמה המוכר יוריד את המחיר, תמיד אפשר להוריד אותו עוד ולהגדיל את הרווח שלנו.

מאז אותה עסקה ליווינו בעצמנו משקיעים בחיפה, קנינו דירות בשיתוף פעולה עם משקיעים, וגילינו עולם מדהים ומרתק בו אנחנו לוקחים דירה שמושכרת ב-2,000 ש"ח והופכים אותה בעזרת פעולות פשוטות לדירה שמושכרת ב-5,000 ₪ או מוכרים אותה ברווח של 100,000 ₪ פלוס מינוס.

השאירו פרטיכם לקבלת סדרת הסרטונים החינמית ומדריך 5 השלבים לרכישת נכס במהירות 


evyatar-article-01

למה בחרת ללמוד דווקא בנדל"ן בקליק היברידי מתקדם?

הסיבה היא שיבגני מאד הרשים אותי, כי הוא לא הדמות הטיפוסית בתחום הזה. הוא כמוני כמוך, מדבר בגובה העיניים, בלי כל השופוני. גם השיטה שלו להשקעות נדל"ן עם הון עצמי נמוך וסיכון שואף לאפס מאד פשוטה וזה משהו שלי מאד חשוב ומאד נגע בי, כי אני אדם פשוט. להזכירך, אני בא מבית חקלאי, אם ימכרו לי ניסים ונפלאות אני לא אקנה את זה.

הפרקטיקה שלו ואיך שהוא הציג את הדברים נתנו לי את התחושה שיש עם מי לדבר ויש על מי לסמוך. משהו שלא הרגשתי בשום מקום אחר.

אפשר לשאול איפה אתם משקיעים ומרוויחים סכומים כאלה יפים?

אנחנו החלטנו להתמקד בשכונת הדר בחיפה, בחלק שרוב השוכרים בו הם חבר'ה צעירים שאוהבים דירה משלהם, בלי שותפים. זה שוק עם נפח והיקף פעילות גדול. ב-2019 למשל שכונת הדר בחיפה הובילה במספר העסקאות לשכונה בארץ עם מעל 400 עסקאות. זאת שכונה עם ביקוש מאד קשיח ויציב של שכירות כי כל האיזור מסביבה מתפתח מאד אבל היא בעצמה לא הולכת להשתנות כל כך בשנים הקרובות. השילוב המושלם בין קרבה למרכזי בילוי ומוקדי עניין, אבל עם רחובות שקטים, ירוקים וקטנים יחסית. יתרון נוסף הוא המחירים הטובים. שם, בניגוד למקומות אחרים, לא מגיעים למיליון כל כך בקלות, גם לא ל-800,000 ₪.

אבל מחיר זה לא הכל, סוד ההצלחה שלנו הוא שבזכות הלימודים, הבנו מה השוכר הגנרי מחפש, מה עושה לו את זה, מה יהפוך בעיניו את הדירה שלנו להרבה יותר טובה, כך שהוא יהיה מוכן לשלם עליה אפילו 500 ש"ח יותר מהממוצע בכל חודש. ובשנה זה יוצא אלפי שקלים נוספים לכיס מכל דירה.

הסוד השני הוא שאנחנו לא מתעצלים. בדיוק כמו שלמדו אותנו ב"נדל"ן בקליק" אנחנו עוברים בניין בניין, דירה דירה, דופקים על דלתות, מטפסים על גגות, בודקים ומגיעים להרבה עסקאות אפילו לפני המתווכים. למרות שאנחנו עובדים הרבה גם עם מתווכים. ובעיקר נורא נהנים מזה שכל מי שנכנס לדירה אומר "WOW" ומייד רוצה לשכור אותה, כי אנחנו מספקים להם אווירה בדיוק כמו שיבגני לימד אותנו בקורס, עד רמת המצעים, מגבת על המיטה ומגבת במטבח לקבלת תחושה ביתית ומזמינה.

הרבה משקיעי נדל"ן מזלזלים בחלק הזה. אם הם רק היו יודעים שאת 2,000 השקלים שהדירה מכניסה להם כל חודש הם יכלו להגדיל בקלות ל-4,000 ש"ח הם כנראה היו פועלים כמונו. אבל רובם אפילו לא טורחים לחשוב על זה.

השיטה הסודית להשיג דירה לכל ילד

 

אז איך זה יכול להיות שאתה מיוחד בנוף? למה לא רבים פועלים כמוך ורוכשים עוד ועוד דירות עבור הילדים שלהם והבטחת העתיד שלהם?

אנשים נוטים לברוח אל היומיום, אל השגרה והעבודה. הרי גם אני לא עזבתי את העבודה שלי כשהתחלתי ללמוד ב"נדל"ן בקליק". בהתחלה המשכתי להיות שכיר, ויש כמובן גם את ההתעסקות עם הילדים, ועם הבית ועם קניות, ואז אתה אומר לעצמך "מה עכשיו אני אצא להתחיל לחפש ולראות דירות להשקעה? לדבר עם דיירים ולהבין את השווי האמיתי של הדירות בשכונה שלהם?"

זה הלך הרוח של רוב האנשים. גם אני פעם לא העזתי לחשוב שזה אפשרי. לא העזתי להרשות לעצמי לחלום.

מה צריך כדי להצליח כמוך בהשקעות נדל"ן ולרכוש דירה לכל ילד?

צריך רצון מאד גדול, מטרה מאד ברורה והבנה למה ועבור מי אני עושה את זה. מכונית פאר או להיות עשיר זאת לא מטרה. צריך מטרה עם רגש חיובי, שיהיה מספיק חזק כשיגיעו הרגשות השליליים שמשאירים אותנו במקום או מורידים את האנרגיה שלנו. רגשות כמו תבוסה, חרדה ועצלות, מפילים אותנו לאורך הדרך. כדי להתגבר עליהם צריך שמחה, התלהבות, סיפוק ואמונה. משהו שייתן לך מחדש את המוטיבציה להמשיך לפעול לעבר המטרה האמיתית שלך – דירה לכל ילד או לצאת לחופשה משפחתית בחו"ל עם הילדים לפחות פעם בשנה, אלה מטרות קונקרטיות, חזקות, רגשיות ומדידות. אתה יכול לדמיין אותן כדי לקבל כוח להמשיך ואתה גם יודע כמה כסף אתה צריך להרוויח מעסקאות הנדל"ן שלך כדי להגשים אותן. 

תאכל׳ס מה היו החששות שלך לפני שהפכת להיות כריש נדל״ן?

בתור אחד שמעולם לא היתה לו נגיעה בנדל"ן פחדתי שזה גדול עלי, אבל מסתבר שזה דיי פשוט ובאמת כל אחד יכול להצליח לרכוש מספר דירות כמוני עבור כל ילד ועבור עצמו ולהכניס לכיס עוד עשרות אלפי שקלים לכיס בכל חודש.

 מה היית אומר למי שמתלבט האם להצטרף למסלול ההכשרה "נדל"ן בקליק היברידי מתקדם"?

שלא יתלבט אפילו שניה! זה נותן פרקטיקה ומשמעות למשתתפים ומראה לך צעד צעד איך להגיע ליעד. אבל לפני שצוללים למים העמוקים אני ממליץ לכל מי שרוצה להיכנס לתחום ההשקעות בנדל"ן ברגל ימין, לצפות ללא עלות בקורס מבוא מיוחד שיבגני הכין להשקעות נדל"ן עצמיות ששם את כל הדברים על השולחן ועושה הרבה סדר בראש.

 אביתר, תכל׳ס מי שרוצה להתקדם ולהתחיל להרוויח מנדל״ן מה נדרש לעשות? 

"הצעד הראשון הוא פשוט ליצור איתנו קשר כדי ולדבר עם יועץ לימודים. שיחת טלפון. אנחנו שולחים קורס מבוא מתנה וגם מסבירים איך השיטה בת ה- 5 שלבים עם אלפי הבוגרים שלה עובדת, נרשמים ומתחילים.

השאירו פרטיכם לקבלת סדרת הסרטונים החינמית ומדריך 5 השלבים לרכישת נכס במהירות